Правила поведінки здобувачів освіти Ясінянського ЗЗСО I ст. № 5
І. Загальні правила
1.1. Учні приходять до закладу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
1.2.Учні вітаються з персоналом, вчителями та іншими дорослими.
1.3. Приходити до освітнього закладу необхідно в чистій, випрасуваній одежі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.
1.4. Черговий вчитель робить зауваження неохайному учню, він отримує попередження, а класний керівник. про це інформує батьків.
1.5. Відвідування навчальних занять закладу у верхньому одязі не дозволяється.
1.6. Учням заборонено приносити до освітнього закладу не потрібні для занять речі, особливо предмети які можуть завдати шкоду іншим здобувачам освіти.
1.7. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється ( крім навчальних цілей). Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон вилучається і передається батькам учня у той же день.
1.8. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини повинні підтверджуватися необхідними документами. 1.9. Усі здобувачі освіти зобов'язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території закладу, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.10. Учні зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу закладу, зберігати чистоту й порядок у вбиральні, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.11. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки. 1.12. Суворо забороняється проявляти будь-які форми насильства та експлуатації, у тому числі булінгу ( цькування)дискримінації за будь-якою ознакою, пропагувати та агітувати, що може завдати шкоди здоров’ю учасників освітнього процесу.
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1. Після дзвоника учень закладу займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування вчителя біля дверей, у коридорі.
2.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у щоденнику учня.
2.3. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
2.4. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
2.5. Після закінчення заняття виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
2.6. На уроки фізичної культури учні з'являються у спортивній формі відповідно до сезону.
2.7. Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.8. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
2.9. Кожен учень 2-11-го класів повинен мати щоденник, в якому охайно синьою пастою ведуться відповідні записи. 2.10. У разі порушення дисципліни учнем освітнього закладу, класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни, тягне за собою виклик до закладу батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
2.11.Учням не дозволяється самовільно залишати освітній заклад до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
2.12.Забороняється цькувати чи проявляти будь-які форми насильства стосовно учасників освітнього процесу.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
3.1. При пересуванні слід триматися правого боку.
3.2. Учням забороняється бігати, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
3.3. В разі якщо учень став свідком, учасником чи жертвою насильства чи булінгу він має повідомити про це педагогічного працівника, класного керівника, чергового вчителя або адміністрацію закладу.
3.4. Заборонено під час рух вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
ІV. Поведінка учнів поза закладом освіти
4.1. Учень закладу зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.
4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.
4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в транспорті, громадських місцях.
4.4. Дбайливо ставитися до природи.
4.5. Учень закладу повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.
4.6. Забороняється застосування будь-яких форм насильства та цькування спрямованих на своїх однолітків та старших осіб.
Дані правила є обов'язковими для виконання всіма здобувачами освіти даного освітнього закладу.